Kierunek Grecja. Kurs w zgodzie z sobą

Wyobraź sobie odległą krainę, gdzie zamiast kierować się oczekiwaniami innych, utartym kodeksem zachowań społecznych oraz pragnieniami otoczenia, dla odmiany żyjesz w zgodzie z sobą… Pełnią życia, każdego dnia. Tak jak chcesz. Wydaje się niemożliwe? Do momentu, gdy wsiądziesz na mój statek, który Cię do tej krainy zabierze… Kierunek Grecja. Kurs w zgodzie z sobą.

Na jego pokładzie przez tydzień będziesz poznawać najgłębsze zakamarki siebie poprzez codzienną pracę z energią, czakrami, medytacją, a przede wszystkim nabranie dystansu do codziennej rzeczywistości i zadbanie o siebie. Zatroszczenie się w równym stopniu o ciało, umysł i ducha. Zadanie sobie wielu pytań, na które na co dzień nie masz czasu. I oczywiście, poszukaniu na nie odpowiedzi. Wspomoże nas fascynująca grecka kultura, kuchnia, degustacja lokalnego wina, żeglowanie, warsztaty robienia mydła, lekcje lokalnego tańca… Jesteś gotowy/a?

Dołącz do wydarzenia na Facebooku, aby być na bieżąco!

Przeczytaj też moją historię, aby dowiedzieć się więcej.

Zobacz, jak wyglądała I edycja warsztatów życia w zgodzie z sobą w Tajlandii.

Zobacz szczegółowy program warsztatów


CO W PROGRAMIE?

Sporo. Będzie się działo. Będzie intensywnie. Zależało mi na tym, by stworzyć warsztaty, których samej mi brakowało, gdy byłam na rozdrożu i szukałam odpowiedzi. Warsztaty holistyczne, łączące różne techniki pracy nad sobą. Nie ideologie, nie religie i doktryny, nie konkretne szkoły i podejścia, a to, co najlepsze z nich wszystkich. Połączone z magiczną scenerią krajobrazów Peloponezu i miejscową kulturą. Gdyż wierzę, że właściwa energia miejsca ma dużą moc transformacyjną.

Przez 7 dni warsztatów ze mną – obok eksploracji autentycznej greckiej kultury – czeka Cię między innymi:

 • Codzienna praca z energią i poszczególnymi czakrami: zrozumienie ich roli, symboliki, działania. Indywidualna diagnoza czakr oraz poznanie metod samouzdrawiania i zwiększania ich wibracji w codziennym życiu.
 • Wprowadzenie do różnych technik medytacyjnych (medytacja koncentracyjna, medytacja uważności, mantry, medytacja aktywna) i pracy z oddechem, codzienna praktyka medytacji pozwalająca nawiązać kontakt z sobą i swoimi potrzebami.
 • Wykorzystanie narzędzi pracy z umysłem (afirmacji, wizualizacji, manifestacji) na drodze do osiągnięcia życiowego spełnienia.
 • Przegląd obecnej sytuacji życiowej: gdzie jestem, na jakim etapie swojego życia? Co zabieram w dalszą podróż, a jakie aspekty chcę zmienić?
 • Narzędzia dotarcia do swojej prawdy oraz konkretny plan na to, jak wprowadzić pozytywne zmiany w życiu. W zgodzie z sobą i tym, co Ci w sercu gra.
 • Codzienne wsparcie w podróży w głąb siebie podczas warsztatów, wsparcie po warsztatach w postaci sesji coachingowej.
 • Zajęcia dodatkowe zapewniające codzienny kontakt z naturą i grecką kulturą uzupełniające pracę warsztatową i poszerzające perspektywę kulturową.
 • Informacyjny pakiet startowy.

DLA KOGO TE WARSZTATY?

Warsztaty są dla Ciebie, jeśli:

  • Marzy Ci się eksplorowanie świata, ale chciałbyś zacząć od łatwiejszego kierunku europejskiego pod okiem doświadczonej eksploratorki.
  • Preferujesz przygodę i autentyczność podróżniczego doświadczenia od luksusu i komfortu turystycznych kurortów i wczasów typu all-inclusive.
  • Chcesz połączyć podróżowanie z nauką i rozwojem osobistym w sprzyjających okolicznościach przyrody i wśród ludzi o podobnych zainteresowaniach.
  • Interesuje Cię kultura odwiedzanych miejsc i chciałbyś pogłębić swoją wiedzę na jej temat w najlepszy z możliwych sposób – poprzez bezpośredni z nią kontakt.
  • Gdzieś głęboko czujesz, że życie to więcej niż praca od poniedziałku do piątku, która ma spłacać kredyt i rachunki, przeciętnej jakości relacje, presja otoczenia oraz brak głębszego sensu tego wszystkiego prowadzący do bylejakości codziennego bytu.
  • Jesteś gotowy/a na zmiany w życiu, które przyniosą długofalowe skutki, transformując Twój świat w sposób niewyobrażalny – zgodnie z tym, co Ci w sercu gra.
  • Szukasz spokoju, równowagi i harmonii we wszystkich aspektach życia od pracy i kariery, poprzez obszar relacji, na pasjach skończywszy.
  • Chciałbyś dowiedzieć się więcej o energii i jak tym, jak nią zarządzać, by wieść spełnione życie w zgodzie z sobą.
  • Jesteś gotowy/a pracować nad sobą, mierząc się z demonami różnego kalibru. Jak i na pozytywny przełom, który ta praca wywoła.

KIEDY?

Pracę zaczynamy w poniedziałek, 11 września z samego rana. Stąd ważne, abyś dotarł/a do Grecji (jak i na Półwysep Peloponeski) najpóźniej dzień wcześniej, czyli w niedzielę, 10 września. Każdego dnia warsztatów aż do niedzieli, 17 września będziemy pracować nad inną czakrą, mierząc się z wyzwaniami i lekcjami, których nam ona dostarcza (a jakie one są, dowiesz się tutaj). Oznacza to, że w ramach warsztatów na wyspie spędzimy w sumie 6 pełnych dni i 7 nocy – wymeldowujemy się w niedzielę 17 września.

Zachęcam Cię jednak, byś tak zaplanował/a wyjazd, by zostać tu trochę dłużej – czy to na pólwyspie, czy w innej części Grecji, skoro już tu jesteś. Grecja to pasjonujący kraj – gdy tylko damy mu szansę. Jeśli masz ograniczony czas, zachęcam do odwiedzenia chociażby Aten, które są kolebką kultury antycznej.


GDZIE?

Na Półwyspie Peloponeskim z widokiem na Poros – niewielką grecką wyspę położoną w Zatoce Sarońskiej oddzieloną 200-metrowym kanałem morskim od Peloponezu. Wciąż nieskażona masową turystyką wyspa i część Peloponezu należą do ulubionych weekendowych destynacji ateńczyków – z racji łatwego dojazdu oraz wciąż dobrze zachowanej lokalności (już coraz mniej obecnej na bardziej popularnych greckich wyspach jak Rodos czy Kreta). Poza tym wszechobecna natura oraz królująca atmosfera spokoju okolicy stwarza idealne warunki dla relaksu ciała i ducha. Jej krajobraz wypełniają piaszczyste i kamieniste plaże, urokliwe zatoczki, bujne lasy sosnowe oraz oliwne i cytrynowe gaje. Głównym miasteczkiem tej części Peloponezu jest osada Galatas, w której lokalne życie mieszkańców tętni żywiołem tawern, restauracji, kafejek oraz odgłosów ulicy.

Na Peloponezie zatrzymamy się w pięknych, przestronnych apartmentach Live Bio, z których każdy ma widok na morze i wyspę Poros. Live Bio jest projektem stworzonym z marzeń i entuzjazmu polsko-greckiej pary Magdy i Periklisa, którzy postawili sobie za cel zapewnienie autentycznego greckiego doświadczenia swoim gościom z całego świata. Na doświadczenie to składa się wielopokoleniowa tradycja rodzinna oraz wsparcie grupy zaprzyjaźnionych osób, które dbają o to, by wszystko, czego doświadczają goście Live Bio było w stu procentach lokalne i prawdziwie greckie – od produkowanej w regionie oliwy oraz wina, po wspaniałą grecką kuchnię, na eksploracji nieznanego turystycznym ofertom all-inclusive piękna Peloponezu i wyspy Poros.

JAK SIĘ TAM DOSTAĆ?

Lot z Polski do Aten trwa ok. 2,5 godzin. Wyspa Poros i jej okolica nie posiada lotniska, ale można się na nią dostać innymi środkami transportu publicznego – najpierw droga lądową (autobusem bądź samochodem) lub samochodem/taksówką z Aten do portu Pireus, a następnie wodną korzystając z promu bądź wodolotu. Zależnie od wybranej opcji, podróż ze stolicy na wyspę może trwać od 1 godziny do 3 godzin.

CO MOŻNA ROBIĆ?

Zwiedzanie

Peloponez i wyspa Poros są rajem dla miłośników historii, kultury i mitologii greckiej. Początki tego regionu sięgają Epoki Bronzu, stąd wszechobecne w okolicy antyczne ruiny, muzea, klasztory i urokliwe starożytne miejscowości (jak np. Troizina czy nieco dalej położone Mykeny) są kopalnią wiedzy o historii nie tylko tego regionu, ale i całej Grecji.

Aktywny wypoczynek

Wyspa, ze względu na swoje dogodne położenie oraz czystość wód Zatoki Sarońskiej, jest idealnym miejscem do uprawiania sportów wodnych – od żeglowania, po kajakarstwo, na nurkowaniu skończywszy. Oprócz sportów wodnych, dzięki swojemu górzystemu ukształtowaniu terenu region oferuje również wspaniałe warunki do  aktywności fizycznej na lądzie – od spacerów po dłuższe wyprawy trekkingowe w okolicznych gajach cytrynowych, gajach oliwnych, na wspinaczce w górach wyspy Poros skończywszy. Dla każdego coś dobrego.

Grecka kuchnia i wino

Peloponez i wyspa Poros są również rajem dla miłośników śródziemnomorskiej kuchni oraz amatorów wina, które w Grecji są duetem niemal nierozłącznym. Winiarnie oferują degustacje trunku z popularnego regionu Nemea na Półwyspie Peloponeskim, który wytwarza wina od 3000 tys. lat, co daje mu zasłużony tytuł najstarszego regionu winnego świata, produkującego ten trunek nieprzerwanie od wieków. Lokalne szkoły gotowania z kolei uczą, jak przygotować flagowe potrawy tamtejszej kuchni takie jak sałatka grecka, musaka czy baklawa. Grecka kuchnia postrzegana jest jako niezwykle aromatyczna, stosunkowo prosta, a jednocześnie lekka, zdrowa i dietetyczna. Jej podstawą są ryby, sery, warzywa, wzbogacone elementem niezbędnym większości potraw, czyli oliwą z oliwek lokalnej produkcji. Rozsmakowanie się w lokalnych pysznościach jest punktem obowiązkowym każdej wyprawy do Grecji. Najlepiej to zrobić w tawernach oferujących najpopularniejsze przysmaki tej cenionej w Europie i na świecie kuchni i zatopienie się w pełni w klimacie małej greckiej wioski.

Lokalne rzemiosło

Region słynie z lokalnego rzemiosa, które obok rolnictwa wciąż jest tu ważną gałęzią gospodarki. Robienie mydła, tkanie, szycie lalek są jednymi z bardziej popularnych aktywności manualnych, jakie oferują lokalni rzemieślnicy – nie tylko w formie gotowych produktów, ale również lekcji, kursów i warsztatów.

Greckie tańce

Greckie tańce tradycyjne cieszą się popularnością na całym świecie. Obok typowych tańców kraju, poszczególne regiony rozwinęły swoje własne gatunki. Taki posiada również wyspa Poros. Taniec o wdzięcznej nazwie Hasapiko, jest nie tylko piękny wizualnie, ale może być również wspaniałym i oryginalnym wprowadzeniem do osobliwej greckiej kultury.


ZA ILE?

Pełen koszt udziału w warsztatach to 3890 zł (opcja noclegu dwie osoby na apartament). Jeśli preferujesz komfort noclegu solo, skontaktuj się ze mną mailowo (adres poniżej).

Aby zapewnić sobie miejsce w grupie, należy przelać zaliczkę w wysokości 89zł najpóźniej do tygodnia od wysłania zgłoszenia – tylko to gwarantuje miejsce w kameralnej grupie warsztatowej. Zaliczka  jest bezzwrotna i w razie rezygnacji z udziału w warsztatach, pokrywa wygenerowane koszty organizacji. Pozostałe 3000 zł należy wpłacić przed warsztatami, najpóźniej do 31 sierpnia.

Co obejmuje cena?
 • 7 noclegów w komfortowych, przestrzennych apartamentach urządzonych w stylu greckim z pięknym widokiem na morze i wyspę Poros (w opcji 2 osoby/na apartament)
 • Wyżywienie w postaci pysznej greckiej kuchni (7 śniadań, 6 obiadów, 6 kolacji)
 • 6 dni warsztatów wypełnionych ćwiczeniami praktycznymi, pracą z energią, medytacją na plaży (plus materiały warsztatowe)
 • Lekcje greckiego gotowania, podczas których nauczysz się przyrządzać flagowe przysmaki kulinarne Grecji
 • Degustacja lokalnych win greckich regionu Nemea na Półwyspie Peloponeskim, który wytwarza wina nieprzerwanie od 3000 tys. lat
 • Warsztat robienia mydła przygotowywanego z naturalnych składników na bazie organicznej oliwy z oliwek pochodzącej z wyspy Poros
 • Żeglowanie po malowniczych wodach Zatoki Sarońskiej
 • Nauka tradycyjnego tańca greckiego Hasapiko
 • Moje wsparcie przez cały czas trwania warsztatów, a także po ich zakończeniu – w postaci 1-godzinnej sesji coachingowej podsumowującej postępy i definiującej dalsze kroki.
 • Wsparcie w organizacji wyjazdu od strony technicznej – pomoc w rezerwacji lotów i organizacji transportu lokalnego oraz 160-stronicowy ebook przeprowadzający krok po kroku przez proces organizacji dalszego wyjazdu na własną rękę (do pobrania tutaj).
 • Dla chętnych wskazówki dot. miejsc wartych odwiedzenia po warsztatach – zarówno w Grecji, jak i 50 innych krajach, które udało mi się do tej pory odwiedzić.
Czego cena nie obejmuje?
 • Lotu z Polski do Aten (tutaj podpowiadam, jak kupić tani bilet lotniczy).
 • Transportu z Aten na wyspę Poros: opcja niskobudżetowa transportem publicznym ok. 20 euro w jedną stronę (3,5 godz.) lub szybsza ok. 35 euro (2 godz.). W razie potrzeby, istnieje możliwość zorganizowania transportu prywatnego z lotniska bądź centrum Aten prosto na wyspę (koszt uzależniowny od liczby osób zainteresowanych)
 • Ubezpieczenia podróżnego (tutaj podpowiadam jak kupić właściwą polisę)
 • Dodatkowych atrakcji na miejscu wykraczających poza program warsztatów.

JAK DOŁĄCZYĆ?

Chcesz dołączyć do tej niezwykłej przygody? Napisz do mnie maila: ania[@]eksploratorka.pl, a jeśli nie masz więcej pytań, to od razu zarezerwuj miejsce wpłacając zaliczkę:

KUP TERAZ

WIĘCEJ INFORMACJI

 • Więcej o mnie i mojej historii przeczytasz TUTAJ.
 • Jeśli wciąż zastanawiasz się, o co chodzi w życiu w zgodzie z sobą, TUTAJ znajdziesz więcej informacji.
 • TUTAJ z kolei przeczytasz, co mówią o mnie inni – ci, z którymi na co dzień pracowałam, podróżowałam, rozmawiałam, byłam.
 • A TUTAJ zobacz, jak wyglądała I edycja warsztatów, która odbyła się w maju w Tajlandii.
 • A jeśli chcesz na bieżąco śledzić przygotowania do warsztatów – dołącz do wydarzenia na Facebooku.

Do zobaczenia w Grecji! Na moim statku życia w zgodzie z sobą. Gdzie obalane są mity i ograniczające przekonania. Gdzie panuje wiara w to, że wszystko jest możliwe – jeśli tylko tego bardzo chcesz i jesteś gotowy/a wyciągnąć po to rękę. Gdzie kontakt z sobą jest źródłem rozwoju. Gdzie ciężka praca zostaje wynagradzana – większą świadomością siebie i drugiego człowieka. Gdzie hołduje się małym, prostym przyjemnościom, które w dzisiejszym świecie stały się dobrem deficytowym. Gdzie otwartość nie zna granic, bo przecież wszystko może się zdarzyć!

 

Więcej o idei warsztatów życia w zgodzie z sobą, jak i wstępny harmonogram pozostałych edycji znajdziesz TUTAJ.