Marzy ci się zamieszkanie w miejscu, które najlepiej odpowiada twoim potrzebom i stylowi życia?

Uczyń 2018 rokiem spełnionych marzeń!

Weź udział w programie mastermind

ZAMIESZKAJ W MIEJSCU MARZEŃ

3 stycznia – 25 kwietnia 2018

CZY TEN PROGRAM JEST DLA CIEBIE?

Tak, jeśli marzy ci się zamieszkanie w miejscu marzeń – cokolowiek ono dla ciebie oznacza – i zastanawiasz się, jak tego dokonać. Jeśli chciałabyś zamieszkać pod palmą na karaibskiej (a może tajskiej?) wyspie, w sennej Andaluzji, słonecznej Toskanii czy na przykład malowniczej Skandynawii. Albo, gdy planujesz uniezależnić się od miejsca obecnego zamieszkania i osiągnąć mobilność w obrębie Europy.

Podczas programu podzielę się z tobą doświadczeniem mieszkania w kilku miejscach w Europie, USA i Azji, podróżowania po ponad 50 krajach na 4 kontynentach oraz pracy (zdalnej i stacjonarnej) w 20 – tylko w ciągu ostatnich 2 lat. Pomogę ci określić, jakie kroki należy podjąć na drodze do zamieszkania w twojej wymarzonej lokalizacji, jak zdefiniować swoje potrzeby w tym zakresie, jakie wyzwania cię po drodze czekają i jak możesz je pokonać. Wszystko uwieńczy solidny plan działania na przyszłość.

Marzenie wielu…

Zamieszkanie w raju to marzenie wielu. Ale stosunkowo niewielu je osiąga. Dlaczego? Bo to duża zmiana na poziomie emocjonalnym i ogromna praca do wykonania na poziomie organizacyjnym. Ale nie musisz być z tym wszystkim sama. Możemy się wspierać. Wykorzystywać energię grupy. Pracować z ludźmi, którzy mają podobny cel i jeszcze szybciej osiągnąć swoje marzenia.

JAK BĘDZIEMY PRACOWAĆ?

Zamieszkaj w Miejscu Marzeń jest 4-miesięcznym programem online, bazującym na formule mastermind. Program startuje początkiem stycznia i potrwa do końca kwietnia. W tym czasie będziemy pracować w kameralnej, maks. 5-osobowej grupie, spotykając się w godzinach wieczornych w każdą środę wymiennie – na sesji mastermind, bądź na sesji live Q&A.

Przez cały czas trwania programu będziesz mieć dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku, która będzie naszą platformą komunikacji i wymiany doświadczeń. Oprócz tego regularnie będziesz otrzymywać zeszyty ćwiczeń w formie pdf, które z każdym tygodniem będą przybliżać cię do twojego marzenia – ze wsparciem moim oraz innych uczestników planujących podobny krok.

TWOJE KORZYŚCI

Program Zamieszkaj w Miejscu Marzeń ma na celu kompleksowo przygotować cię do zamieszkania w miejscu marzeń – niezależnie od tego gdzie ono się znajduje i jakie wyzwania rodzi. Co dostaniesz podczas czterech miesięcy wspólnej pracy?

Bezcenne doświadczenie

Moje doświadczenie podróżowania po 50 krajach na 4 kontynentach i mieszkania w kilku z nich – od kilku miesięcy do kilku lat. Tylko w ostatnim roku mieszkałam i pracowałam zdalnie w Kambodży, Tajlandii i USA.

Praktyczna wiedza

Konkretna praktyczna wiedza zawarta w 9 modułach, która pomoże ci się lepiej przygotować do wielkiego kroku, jakim jest przeprowadzka do innej (często odległej) lokalizacji w postaci materiałów wideo, zeszytów ćwiczeń oraz sesji mastermind.

Aktywne wsparcie

Regularne wsparcie moje i pozostałych uczestników grupy, którzy przygotowują się do podobnego kroku. Dostaniesz je w ramach grupy na Facebooku, podczas regularnych transmisji live oraz sesji mastermind, które dają niezwykłą siłę. Siłę grupy.

Budująca motywacja

Grupa mastermind – jak żadna inna – da ci bardzo konkretną dawkę motywacji wtedy, gdy jej najbardziej potrzebujesz i naładuje cię pozytywną energią, która potrafi przenosić góry! A to w planowaniu może okazać się kluczowe.

CO KONKRETNIE DOSTANIESZ?

Dostęp do 4-miesięcznego programu online, w ramach którego stworzysz plan zamieszkania w twoim miejscu marzeń, a w nim:

 • regularne sesje mastermind w małej, maks. 5-osobowej grupie
 • konkretna wiedza w postaci modułów merytorycznych
 • aktywne wsparcie w zamkniętej grupie na Facebooku, głównej platformie komunikacji uczestników programu
 • odpowiedzi na nurtujące cię pytania w ramach regularnych sesji Q&A
 • zeszyt ćwiczeń z zadaniami i checklistami do każdego modułu, aby zmaksymalizować efekty pracy
 • sesja indywidualna na początku programu, aby omówić twoje cele i możliwe sposoby ich realizacji
 • inspirownik z dedykowanymi postami dla planujących zamieszkać w miejscu marzeń
 • konsultacje 1:1, podczas których przyjrzymy się bliżej twoim wyzwaniom i dopasujemy indywidualną strategię działania (jeśli zdecydujesz się na opcję premium).

CO OSIĄGNIESZ?

 • Ustalisz swoją motywację jak i indywidualne cele w temacie wymarzonego stylu życia w wymarzonym miejscu
 • Zdiagnozujesz swoje emocje odnośnie planowanej zmiany oraz przepracujesz przekonania na ten temat
 • Zaprojektujesz swój idealny lifestyle zgodnie z twoimi potrzebami i wartościami oraz plan wcielenia go w życie
 • Określisz miejsce marzeń (a może zweryfikujesz obecne?), bądź pulę takich miejsc z pomocą bardzo konkretnych kryteriów
 • Weźmiesz pod lupę wpływ zmiany na twoje najbliższe otoczenie i rodzinę
 • Opracujesz plan zarobkowania w miejscu marzeń, który pomoże przetransformować go z miejsca wakacji w miejsce życia
 • Poznasz sposoby budowania swojej sieci społecznej w miejscu marzeń i stania się częścią lokalnej społeczności
 • Rozpracujesz temat formalności – zarówno tych w twoim obecnym miejscu zamieszkania, jak i tych zwiazanych z przeprowadzką i zorganizowaniem życia na miejscu
 • Stworzysz kompleksowy plan działania, który zmotywuje cię do pracy również po programie.

CZYM JEST GRUPA MASTERMINDOWA?

Grupa mastermindowa składa się z kilku osób, które decydują się ze sobą regularnie pracować w celu osiągnięcia swoich indywidualnych celów, korzystając ze wsparcia, pomysłów i energii innych. Opiera się na wymianie poglądów i doświadczeń, a także ustalaniu i realizacji konkretnych celów, za które następnie bierzemy odpowiedzialność przed innymi uczestnikami. To swego rodzaju grupa wsparcia podobnie myślących i zmierzających do osiągnięcia zbliżonych celów. Oprócz wartości pracy w grupie podczas samego spotkania, dostaniesz niepowtarzalną szansę wsparcia grupy również poza oficjalnymi spotkaniami. Mastermindy łączą ludzi i pozwalają skorzystać z ich doświadczenia, a to bezcenna wartość!

Podsumowując, grupa mastermindowa jest:

 • świetną okazją do nauki z innymi oraz od innych
 • szansą do skonfrontowania swoich założeń i ustalenia konkretnej strategii jak i planu działania
 • okazją do zajrzenia w głąb siebie i dotarcia do (oraz realizacji!) głęboko skrytych marzeń
 • dużą dawką motywacji dzięki regularnym sesjom, wsparciu prowadzącej oraz pozostałych uczestników, a także zadaniom i konkretnej dawce wiedzy między sesjami
 • źródłem bezcennej wiedzy, stanowiącej połączenie kilku różnych punktów widzenia
 • niezapomnianą podróżą, która da ci energię do działania i sprawi, że rzeczy będą się działy – metodą małych kroków, ale za to systematycznie i regularnie.

Czym grupa mastermindowa NIE jest?

 • kursem, który da ci wszystkie odpowiedzi na tacy – tych będziesz musiała poszukać sama (to poszukiwanie będzie jednak fascynującą przygodą!)
 • szkoleniem, które nie wymagania zaangażowania od uczestników – zaangażowanie będzie kluczowe, więc przed zapisaniem się upewnij się, że jesteś gotowa
 • serią luźnych pogawędek o życiu i podróżowaniu – na mastermindach spotykamy się w bardzo konkretnym celu i właśnie na jego osiągnięciu się skupimy
 • kursem, na którym będziemy poruszać najdrobniejsze szczegóły techniczne twojego projektu – mastermind pozwoli ci obrać optymalną strategię i dopilnuje, byś ją systematycznie realizowała – o detale musisz zadbać sama.

Dlaczego w grupie?

Oczywiście możesz osiągnąć swoje cele sama, tyle że potrwa to o wiele dłużej. Coś niesamowitego jest bowiem w grupach mastermind, które magicznie kumulują energię osób zaangażowanych, pomysły i doświadczenie każdego z członków, dając ci nie tylko kilka różnych spojrzeń na sytuację, ale i przekonanie, że twoje najbardziej odważne plany są wykonalne. A ta siła jest czasem kluczowa w zrobieniu kolejnego kroku.

CO MÓWIĄ INNI?

W lecie poprowadziłam dwie grupy mastermindowe. Wśród uczestników były osoby pragnące wyjechać w odległe miejsce solo, z partnerem, a nawet z całą rodziną. Byli tacy, którzy chcą to robić regularnie co roku, ale tylko na okres przedłużonych wakacji, oraz tacy, którzy pragną wyjechać na dłużej. Miejsca marzeń, które braliśmy na tapetę były tak bliskie, jak greckie wyspy, Bałkany, Włochy czy Andaluzja i tak odległe jak Karaiby, Meksyk, Tajlandia czy Indonezja. Bo u każdego coś innego się sprawdza. Każdy ma inne marzenia i potrzeby, zatem i miejsca marzeń są różne. Zobacz, co powiedziały o pracy ze mną uczestniczki moich letnich mastermindów i wyjazdowych warsztatów życia w zgodzie z sobą, jakie w maju zorganizowałam w Tajlandii (która dla wielu też jest miejscem marzeń).

Jeśli chcecie spróbować zamieszkania w miejscu marzeń, koniecznie udajcie sie na mastermind do Ani – najbardziej wspierającej prowadzącej, jaką znam, dającej same konkrety do życia w zgodzie z naszym lifestylem. Serdecznie polecam!!! Mastermind dał mi wielkiego kopniaka do działania w zgodzie z moim wymarzonym stylem życia, który zgubiłam w momencie, gdy moje dzieci pojawiły sie na świecie. Dzięki Ani w końcu udało mi się zatrzymać i znów pozwolić sobie na decyzję odbycia kolejnej podróży dookoła świata (tym razem z dziećmi), a potem już zmienić miejsce zamieszkania (obecnie Francja) na rajską wyspę, gdzie będę wedding plannerem. Dzięki Ania za tego kopa i możliwość brania udziału w twoim mastermindzie. Dzięki za twoją otwartość, ciepło, energię i konkrety, bez których nie podjęłabym decyzji o przetestowaniu wyspy przed zamieszkaniem na niej. Bonne chance pour la suite (good luck) et hasta prontito (na kolejnym mastermindzie lub tym razem wyjeździe przez ciebie organizowanym).

Aneta Olszewska

Uczestniczka letniej edycji mastermindu Zamieszkaj w Miejscu Marzeń

To była moja Wielka Wyprawa nie tylko w głąb Azji, ale przede wszystkim w głąb mojego życia… Odkryłam uroki Azji, poczułam, zobaczyłam i zrozumiałam ‚real slow life’ – ale najważniejsze odkrywając siebie – po raz pierwszy pełnych 7 dni w moim życiu poświęciłam tylko sobie. Wyprawa czy przygoda ? Brakuje mi określenia, ale wiem na pewno, że to co przeżyłam na warsztatach życia w zgodzie z sobą pozostanie we mnie do końca życia! Ania, dziękuję!!! Ja jeszcze wrócę…

Kasia Pawłowska

Uczestniczka wyjazdowych warsztatów życia w zgodzie z sobą w Tajlandii (maj 2017)

Korzystałam właśnie z mastermindu u Ani – Zamieszkaj w Miejscu Marzeń. To była świetna decyzja, żeby w gronie innych marzycieli i Ani – doświadczonej podróżniczki – przegadać swój pomysł i skorygować założenia. Mimo, iż sama mam za sobą wiele podróży w różne zakątki świata, ten mastermind zwrócił mi uwagę na wiele szczegółów, które z całą pewnością ułatwią nam zrealizowanie naszej niecodziennej podróży. Polecam z całego serca!

Joanna Religa

Uczestniczka letniej edycji mastermindu Zamieszkaj w Miejscu Marzeń

Dzięki Ani utwierdziłam się w przekonaniu, że chcę zwiedzić świat i prędzej czy później jestem w stanie to zrobić. Wciąż poszerzam horyzonty, czytam o różnych zakątkach świata i planuję swoją wymarzoną podróż. Po drugie już wiem że w każdej chwili można zmienić życie na lepsze. Żadnych wymówek! Jeżeli bardzo czegoś pragniemy to jesteśmy w stanie to osiągnąć. Oczywiście niezbędne jest zaangażowanie, cierpliwość ale co najważniejsze potrzebna jest wiara… wiara w siebie i poznanie siebie. W dzisiejszym, szybkim tempie życia czasem zapominamy o własnych pragnieniach i wiele rzeczy tłumimy głęboko w sobie. Tak właśnie zaczęła mnie interesować medytacja, religia i duchowość wschodu. Dzięki Eksploratorce rozpoczęłam pracę nad sobą i wzięłam udział w warsztatach „Zbalansowani w Wielkim Mieście”. Ania stanęła na wysokości zadania – skupiła się na Nas i olbrzymią wiedzę skondensowała do najważniejszych punktów. Pragnęła dać nam „narzędzia”, które będziemy mogły wykorzystać w codziennym życiu. Wypad do Krakowa był nie tylko bogaty merytorycznie, lecz również duchowo oraz dał szanse poznać nowe, ciekawe osoby. Ania jest świetną „motywatorką” i nauczycielką. Dziękuję jej za zaangażowanie, pozytywną energię, silną a zarazem spokojną osobowość dzięki której mogę zmieniać swoje życie na lepsze.  

Ania Zdebska

Uczestniczka krakowskiej edycji warsztatów Zbalansowani w Wielkim Mieście (lipiec 2017)

Jesteś gotowa?

…żyć w nowym roku na własnych warunkach i w zgodzie z tym co ci w sercu gra? W miejscu, które odpowiada twoim potrzebom i wspiera twój wymarzony styl życia?

KIM JESTEM?

Nazywam się Ania Knapik i na pełen etat zajmuję się eksploracją świata. Ponieważ bardzo wierzę w moc podróży, pomagam innym realizować ich podróżnicze marzenia. W moich eksploracjach tylko w ostatnich 2 latach miałam okazję odwiedzić 20 nowych krajów (a w sumie ponad 50) i pracować w nich zdalnie dzięki dobrodziejstwom internetu. Ponieważ wierzę w to, że pewne lokalizacje służą nam bardziej, niż inne, uważam że warto szukać swoich miejsc mocy. Dlatego pomagam innym zamieszkać w miejscu marzeń, wykorzystując swoje własne doświadczenie mieszkania i pracy w kilku krajach Europy, Azji i Ameryki Północnej.

Z ludźmi pracuję od zawsze, a z ludźmi w przestrzeni online od dwóch lat, ucząc o organizacji podróży na własną rękę i przeprowadzki w miejsce marzeń, a także o koncepcie lifestyle design i sposobach osiągnięcia życiowego balansu. W przeciągu ostatniego roku przeprowadziłam szereg warsztatów i mastermindów online i na żywo – w Polsce i… w miejscach marzeń, jakim dla wielu jest na przykład Tajlandia. Swoją wiedzą i refleksami dzielę się również na blogu. A jeśli chcesz bliżej poznać moją historię, zajrzyj koniecznie do sekcji o mnie. Zapraszam cię w podróż!

ILE INWESTUJESZ?

Zależnie od twoich potrzeb możesz wybrać jeden z dwóch marzycielskich pakietów – standard oraz premium. Istnieje też możliwość rozłożenia płatności na dwie raty – jeżeli interesuje cię ta opcja, napisz do mnie.

FAQ

czyli odpowiedzi na pytania, których nie znalazłaś wcześniej

Jak będziemy pracować w programie?

Zamieszkaj w Miejscu Marzeń jest 4-miesięcznym programem, bazującym na formule mastermind. Program startuje początkiem stycznia i potrwa do końca kwietnia. W tym czasie będziemy pracować online w kameralnej, maks. 5-osobowej grupie, spotykając się w godzinach wieczornych w każdą środę wymiennie – na sesji mastermind bądź na sesji live Q&A. Przez cały czas trwania programu będziesz mieć dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku, która będzie naszą platformą komunikacji i wymiany doświadczeń. Oprócz tego regularnie będziesz otrzymywać zeszyty ćwiczeń w formie pdf, które z każdym tygodniem będą cię przybliżać do twojego marzenia – ze wsparciem moim oraz innych uczestników planujących podobny krok.

Czym właściwie jest mastermind?

Grupa mastermindowa składa się z kilku osób, które decydują się ze sobą regularnie pracować w celu osiągnięcia swoich indywidualnych celów, korzystając ze wsparcia, pomysłów i energii innych. Opiera się na wymianie poglądów i doświadczeń, a także ustalaniu i realizacji konkretnych celów, za które następnie bierzemy odpowiedzialność przed grupą. To swego rodzaju grupa wsparcia podobnie myślących i zmierzających do osiągnięcia zbliżonych celów. Oprócz wartości pracy w grupie podczas samego spotkania, dostaniesz niepowtarzalną szansę wsparcia grupy również poza oficjalnymi spotkaniami. Mastermindy łączą ludzi podobnie myślących, a to bezcenna wartość!

Czy ten program jest dla mnie?

Tak, jeśli od dawna marzy ci się zamieszkanie w innym miejscu i chciałabyś w końcu to marzenie zrealizować, a jednocześmnie się do tego solidnie przygotować. Tak, jeśli cenisz sobie wsparcie innych, które da ci siłę i motywację w trudnych momentach oraz inne spojrzenie i doświadczenia. Tak, jeśli chcesz zweryfikować założenia, bądź szukasz inspiracji i konkretnych wskazówek, by posuwać się do przodu. Tak, jeśli jesteś gotowa się zaangażować i regularnie pracować, bo tylko systematyczność w takim programie przynosi efekty.

A co jeśli mam rodzinę?

Gratulacje! To teraz trzeba określić plan, który dobrze cię przygotuje do zamieszkania w miejscu marzeń z partnerem i pociechami (jeśli je masz). Posiadanie rodziny dodaje kilka elementów do procesu (np. praca partnera, edukacja dzieci, itp), których nie brałabyś pod uwagę, jeśli podejmowałabyś ten krok solo. Co nie znaczy, że jest przeszkodą – wręcz przeciwnie! Dużo łatwiej jest bowiem planować tak duże decyzje, a potem poznawać obcą kulturę ze wsparciem najbliższych. Poza tym zamieszkanie w miejscu marzeń może stać się rodzinnym projektem, w którym biorą udział wszyscy. W końcu chodzi o wasze życie!

A co w przypadku, gdy jeszcze nie mam wybranego miejsca marzeń?

Znajdziemy je! Bazując na doświadczeniu mieszkania w różnych miejscach, opracowałam zestaw uniwersalnych kryteriów wyboru lokalizacji zgodnej z twoimi potrzebami i wspierajacej twój wymarzony styl życia, na podstawie których będziesz w stanie określić miejsce, w którym chciałabyś zamieszkać, bądź ich pulę (ta opcja może być ciekawa dla osób, które cyklicznie planują zmieniać lokalizację). Te same kryteria będziemy stosować do weryfikacji miejsc marzeń u osób, które już mają wybraną lokalizację, aby się upewnić, że rzeczywiście spełnia ona ich oczekiwania.

Jakie tematy poruszymy w programie?

Zamieszkaj w Miejscu Marzeń jest kompleksowym programem, który bazuje na moim wieloletnim doświadczeniu podróżowania, a także mieszkania w różnych miejscach na świecie. Każdy z jego elementów jest starannie przemyślany i dotyczy najważniejszych aspektów przeprowadzki do innej lokalizacji. Zaczniemy od motywacji i celów twojej decyzji, następnie zajmiemy się emocjami i przekonaniami związanymi ze zmianą, którą planujesz. Określisz swój wymarzony styl życia, który nowa lokalizacja ma wspierać, a także zweryfikujesz swoje miejsce marzeń (a może je znajdziesz, jeśli jeszcze nie masz?) i zastanowisz, jak ta zmiana wpłynie na twoje otoczenie. W dalszej części przejdziemy już do konkretów związanych z samym życiem w miejscu marzeń – opcjach zarobkowania, stworzeniu siatki społecznej czy podejściu do formalności. Na końcu stworzysz plan działania na kolejne miesiące po zakończeniu programu.

Dlaczego program trwa aż 4 miesięce? To sporo czasu.

Ponieważ przeprowadzka w wymarzone miejsce jest złożonym procesem, a stworzony przeze mnie program zakłada kompleksowe cię do niej przygotowanie – zarówno na poziomie emocjonalnym jak i organizacyjnym. Szybkie rozwiązania tu nie działają – solidne przygotowanie się do takiego kroku jest procesem, który wymaga czasu. Za to będzie to czas bardzo odkrywczy i rozwojowy. To również wniosek po wcześniejszych mastermindach, jakie prowadziłam – ich uczestnicy wyrazili potrzebę zgłębienia kilku aspektów bardziej szczegółowo, a to jest czasochłonne. Poza tym nie mówimy tu o przeprowadzce na sąsiednią ulicę (która już może być wyzwaniem!), czy na drugi koniec miasta do innego, często odległego kraju. Warto zainwestować ten czas, by mieć pewność, że decyzja o zamieszkaniu w miejscu marzeń nie była pochopna i nieprzemyślana.

Ile muszę poświęcić na pracę w każdym tygodniu trwania programu?

To zależy od ciebie, ale oczywiście najlepsze efekty zaobserwujesz w wyniku systematycznej pracy. Minimum, które musisz poświęcić to ok. 2-3 godzin w tygodniu. To czas, który będziesz potrzebowała w każdą środę – zależnie od tygodnia – na sesję mastermind (wraz z czasem na przygotowanie) bądź na sesję Q&A. Dodatkowo powinnaś zarezerwować czas na pracę z zeszytami ćwiczeń, w których do każdego modułu dostaniesz zadania maksymalizujące efekt, a także na sesje indywidualne (jeśli wybierzesz pakiet premium). Te szacunki nie zakładają czasu na research, który będzie szczególnie potrzebny w późniejszych modułach, w ramach których będziemy badać możliwości zarobkowania w miejscu marzeń czy kwestie formalności. 

Czy gwarantujesz, że zamieszkam w miejscu marzeń po skończeniu programu?

Jedyną osobą, która to może zagwarantować, jesteś ty sama. Ja będę twoim przewodnikiem w procesie – dam ci narzędzia, podpowiem rozwiązania, będę cię wspierać. Ale nie mogę zagwarantować, że bezpośrednio po skończeniu programu zamieszkasz w twojej wymarzonej lokalizacji. Dlaczego? Bo każda sytuacja jest indywidualna, każdy ma inne bariery na drodze do pokonania. Dla niektórych są nimi fundusze bądź język, dla innych ich wewnętrzne przekonania. Zależnie od tego, co musisz przepracować w swoim procesie, czas przygotowania może się wydłużyć. Pamiętaj także, że czym więcej go sobie dasz, tym lepiej będziesz mogła się przygotować. Co nie znaczy, że zachęcam do odkładania marzeń na półkę, wręcz przeciwnie!

Czy istnieje możliwość zapłaty ratalnej za program?

Tak, przewidziałam możliwość rozłożenia płatności na dwie raty – jeżeli interesuje cię ta opcja, napisz do mnie.

Masz więcej pytań?

Nie znalazłaś odpowiedzi na nurtujące cię pytania? Chcesz coś doprecyzować, wyjaśnić, a może upewnić się, że jestem właściwą przewodniczką na twojej drodze do marzeń?