Zostań eksploratorem w Nowym Roku!

  KURS PROJEKT PIERWSZA PODRÓŻ

18 lutego – 18 marca 2018

Marzy ci się podróż na własną rękę, ale nie wiesz od czego zacząć? Dołącz do kursu, który przeprowadzi cię krok po kroku przez proces samodzielnej organizacji wyjazdu!

DLA KOGO JEST TEN KURS?

 • dla osób, którym marzy się wyjazd na własną rękę, ale kompletnie nie wiedzą od czego zacząć planowanie
 • dla tych, którzy przez lata podróżowali z biurami podróży i chcieliby w końcu zacząć podróżować samodzielnie i na własnych warunkach
 • dla tych, którzy planują dłuższą podróż na własną rękę i chcieliby się do niej dobrze przygotować
 • dla tych, którzy mają już pierwsze samodzielne podróże na koncie, ale chcieliby polepszyć swój podróżniczy warsztat
 • dla wszystkich obecnych i aspirujących eksploratorów, którzy chcą sie nauczyć nowych rzeczy i poznać podobnie myślących

Spełnij swoje podróżnicze marzenia w 2018!

JAK BĘDZIEMY PRACOWAĆ?

Projekt Pierwsza Podróż jest 5-tygodniowym kursem online, który w interaktywny sposób przygotuje cię do samodzielnej organizacji wyjazdu. Kurs startuje 6 lutego i potrwa do 8 marca. W tym czasie będziemy spotykać się w zamkniętej grupie na Facebooku, na transmisjach live 2 razy w tygodniu (we wtorki i czwartki), podczas których przeprowadzę cię przez kolejne aspekty organizacji podróży, odpowiem na pytania i dam praktyczne wskazówki.

Grupa na Facebooku będzie naszą platformą komunikacji, wymiany doświadczeń i wzajemnego informowania o postępach. Oprócz tego regularnie będziesz otrzymywać zeszyty ćwiczeń w formie pdf, które będą cię przybliżać do wymarzonej podróży. Jeśli będziesz systematycznie pracować, na końcu kursu stworzysz plan twojej wymarzonej podróży, który następnie omówimy na spotkaniu masterclass w ostatnim tygodniu kursu. Dostaniesz feedback ode mnie i grupy, by jeszcze lepiej przygotować się do wyjazdu.

CO OFERUJĘ?

Projekt Pierwsza podróż ma na celu kompleksowo przygotować cię do pierwszej, bądź kolejnej podróży na własną rękę. Co dostaniesz podczas pięciu tygodni wspólnej pracy?

Podróżnicze doświadczenie

Moje doświadczenie podróżowania na własną rękę po 50 krajach na 4 kontynentach i mieszkania w kilku z nich. Jest więc szansa, że byłam w miejscu, które chcesz odwiedzić, a nawet jeśli nie, to opracowany przeze mnie kurs jest na tyle uniwersalny, że pozwoli ci się przygotować do każdej podróży.

Wiedza krok po kroku

Konkretna praktyczna wiedza zawarta w 8 modułach, która pomoże ci się lepiej przygotować do twojej podróży w postaci transmisji live i dodatkowych ćwiczeń. Do tego wskazówki i odpowiedzi na twoje pytania na bieżąco – w miarę jak opracowujesz swój plan i pojawiają się znaki zapytania.

Aktywne wsparcie

Regularne wsparcie i platformę wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami kursu. Tu możesz zadać swoje pytania, podzielić się wątpliwościami czy pochwalić postępami w tworzeniu twojego planu podróży. Poznasz też ludzi, którym przyświeca podobny cel – cel realizacji podróżniczych marzeń.

Motywacja do działania

Nawet planując tak ekscytujący krok, jakim jest wyjazd w nieznane, na jakimś etapie można stracić motywację. Kurs da ci bardzo konkretną dawkę motywacji właśnie wtedy, gdy jej najbardziej potrzebujesz i naładuje cię pozytywną energią, która potrafi przenosić góry!

CO DOSTANIESZ?

Dostęp do 5-TYGODNIOWEGO KURSU online, w ramach którego stworzysz plan twojej wymarzonej podróży, a w nim:

 • regularne transmisje live na Facebooku w 8 modułach merytorycznych
 • regularne, aktywne wsparcie w zamkniętej grupie na Facebooku
 • zeszyt ćwiczeń z zadaniami i checklistami do każdego modułu, aby zmaksymalizować efekty pracy
 • 160-stronicowy ebook Projekt Pierwsza Podróż, który przeprowadzi cię przez kolejne aspekty o organizacji podróży na własną rękę
 • podróżniczy inspirownik z dedykowanymi postami dla początkujących eksploratorów
 • grupowa sesja masterclass na zakończenie kursu (dla tych, którzy stworzyli plan podróży)

CZEGO NAUCZYSZ SIĘ PODCZAS KURSU?

 • Jakie kryteria wziąć pod uwagę planując wyjazd
 • Gdzie dokładnie szukać informacji przy planowaniu podróży
 • Jak znaleźć towarzysza wyjazdu (jeśli jeszcze go nie masz, a nie chcesz jechać solo)
 • Jak oszacować budżet wyjazdowy i skąd wziąć pieniądze na podróż
 • Jak zakupić tani bilet lotniczy
 • Jak zaplanować trasę i czym najlepiej przemieszczać się na miejscu
 • Gdzie spać w podróży i jak szukać noclegów
 • Jak zadbać o zdrowie przed podróżą i w jej trakcie
 • Jak kupić odpowiednie ubezpieczenie turystyczne
 • Jak zadbać o wizy i inne formalności przedwyjazdowe
 • Czy podróżować z plecakiem czy z walizką
 • Co konkretnie spakować

CO MÓWIĄ INNI?

Podróże organizuję od zawsze – dla siebie, dla znajomych czy uczestników moich kursów. Zobacz, co mówią ci, którzy mieli okazję zobaczyć jak pracuję – indywidualnie jak i w ramach moich programów.

Wspaniała osoba, która przekonała mnie, że marzenia trzeba realizować już. Nie za rok, dwa czy „w przyszłości”. Dzięki niej pojechałam w niezapomnianą podróż po Tajlandii – po 10 latach wakacji w hotelach all-inclusive w 2 miesiące podjęłam decyzje I zorganizowałam wyjazd z plecakiem. Ania, dziękuję Ci bo teraz wiem, że każde marzenie jest na wyciągnięcie ręki. Trzeba tylko zacząć je realizować. Do zobaczenia na jakiejś plaży. Kamila Popławska

Podróżowanie to spotykanie na swej drodze ludzi, poznawanie nowych smaków i zapachów, szukanie własnych ścieżek. Bo świat i jego cuda, często z dużo lepszej niż na miejscu perspektywy, można zobaczyć w telewizji i internecie. Ale tam nie spotkamy prawdziwych ludzi, tam nie usłyszymy ich głosu, tam nie zostaniemy poczęstowani tym co akurat jedzą. Więc trzeba się ruszyć z fotela i… I właśnie, żeby zacząć podróżować, nie musisz kilkanaście godzin lecieć samolotem. Często wystarczy odjechać kilkadziesiąt kilometrów od domu i ruszyć na przełaj, oglądać świat własnymi oczami, powiedzieć dzień dobry lub szczęść Boże nieznajomemu, na chwilę przystanąć, porozmawiać, posłuchać. I uśmiechać się do ludzi i świata. A potem… Potem zapytajcie Ani jak wyjść z podróżniczego brodzika i wskoczyć na głęboką wodę! Ona Wam opowie, podzieli się doświadczeniami, nie omieszka doradzić. Zawsze szczerze, zawsze z radością, zawsze z błyskiem w oku! Wojciech Strąg

Jeśli chcecie spróbować zamieszkania w miejscu marzeń, koniecznie udajcie sie na mastermind do Ani – najbardziej wspierającej prowadzącej, jaką znam, dającej same konkrety do życia w zgodzie z naszym lifestylem. Serdecznie polecam!!! Mastermind dał mi wielkiego kopniaka do działania w zgodzie z moim wymarzonym stylem życia, który zgubiłam w momencie, gdy moje dzieci pojawiły sie na świecie. Dzięki Ani w końcu udało mi się zatrzymać i znów pozwolić sobie na decyzję odbycia kolejnej podróży dookoła świata (tym razem z dziećmi), a potem już zmienić miejsce zamieszkania (obecnie Francja) na rajską wyspę, gdzie będę wedding plannerem. Dzięki Ania za tego kopa i możliwość brania udziału w twoim mastermindzie. Dzięki za twoją otwartość, ciepło, energię i konkrety, bez których nie podjęłabym decyzji o przetestowaniu wyspy przed zamieszkaniem na niej. Bonne chance pour la suite (good luck) et hasta prontito (na kolejnym mastermindzie lub tym razem wyjeździe przez ciebie organizowanym).

Aneta Olszewska

Uczestniczka letniej edycji mastermindu Zamieszkaj w Miejscu Marzeń

Dziękuję Ania za nieocenioną pomoc w organizacji wyjazdu do Tajlandii i Kambodży – mojej pierwszej tak dalekiej i długiej podróży, w dodatku poślubnej. Było cudnie! Tak dużo wrażeń wchłoniętych na spokojnie, bez „odhaczania”. Sztandarowe atrakcje, za radą Ani, zwiedzaliśmy „od końca”, co pozwoliło uniknąć towarzystwa tłumu chińskich turystów. Podpowiedziane opcje noclegowe i logistyczne sprawdziły się w 100% – zostało dobre wrażenie i sporo kasy w portfelu. Ale przede wszystkim, mam poczucie, że doświadczyliśmy trochę prawdziwego, lokalnego klimatu – dzięki wieczorom spędzanym w małych, niepopularnych wśród turystów knajpkach i poznanym tam ludziom, od których dowiedzieliśmy się więcej o historii i życiu w Kambodży, niż od przewodników w muzeach. Ania jest osobą bardzo otwartą i odważną. Wierzy w siebie, ale też wierzy w innych ludzi. Potrafi mówić interesująco, ale umie też słuchać. Jeśli się w coś angażuje, to na 200%. Dlatego jestem przekonana, że jest w stanie pomóc wielu ludziom, nie tylko w organizacji podróży.

Magda Górska

Dzięki Ani utwierdziłam się w przekonaniu, że chcę zwiedzić świat i prędzej czy później jestem w stanie to zrobić. Wciąż poszerzam horyzonty, czytam o różnych zakątkach świata i planuję swoją wymarzoną podróż. Po drugie już wiem że w każdej chwili można zmienić życie na lepsze. Żadnych wymówek! Jeżeli bardzo czegoś pragniemy to jesteśmy w stanie to osiągnąć. Oczywiście niezbędne jest zaangażowanie, cierpliwość ale co najważniejsze potrzebna jest wiara… wiara w siebie i poznanie siebie. W dzisiejszym, szybkim tempie życia czasem zapominamy o własnych pragnieniach i wiele rzeczy tłumimy głęboko w sobie. Tak właśnie zaczęła mnie interesować medytacja, religia i duchowość wschodu. Dzięki Eksploratorce rozpoczęłam pracę nad sobą i wzięłam udział w warsztatach „Zbalansowani w Wielkim Mieście”. Ania stanęła na wysokości zadania – skupiła się na Nas i olbrzymią wiedzę skondensowała do najważniejszych punktów. Pragnęła dać nam „narzędzia”, które będziemy mogły wykorzystać w codziennym życiu. Wypad do Krakowa był nie tylko bogaty merytorycznie, lecz również duchowo oraz dał szanse poznać nowe, ciekawe osoby. Ania jest świetną „motywatorką” i nauczycielką. Dziękuję jej za zaangażowanie, pozytywną energię, silną a zarazem spokojną osobowość dzięki której mogę zmieniać swoje życie na lepsze.  

Ania Zdebska

Uczestniczka krakowskiej edycji warsztatów Zbalansowani w Wielkim Mieście (lipiec 2017)

Bo marzenia trzeba spełniać…

Nie ma lepszego uczucia, niż wzbicie się w przestworza, wiedząc, że czeka nas kolejna przygoda, kolejne miejsce, nieznana kultura, nowe doświadczenie…

KIM JESTEM?

Nazywam się Ania Knapik i na pełen etat zajmuję się eksploracją świata. Ponieważ bardzo wierzę w moc podróży, pomagam innym realizować ich podróżnicze marzenia. W moich eksploracjach tylko w ostatnich 2 latach miałam okazję odwiedzić 20 nowych krajów (a w sumie ponad 50). Mam za sobą samodzielne wyprawy na 4 kontynentach w różnej formie i o różnej długości – od kilku tygodni do wielu miesięcy. Najdłuższą moją podróżą była 9-miesięczna wyprawa dookoła świata, w jaką udałam się w 2015, eksplorując kolejno Amerykę Północną, Południową i Azję. To ona zmieniła wszystko w moim życiu i sprawiła, że dziś uczę innych o podróżach. Bo podróże transformują.

Z ludźmi pracuję od zawsze, a z ludźmi w przestrzeni online od dwóch lat, ucząc o organizacji podróży na własną rękę i przeprowadzki w miejsce marzeń, a także o koncepcie lifestyle design i sposobach osiągnięcia życiowego balansu. W przeciągu ostatniego roku przeprowadziłam szereg warsztatów i kursów online i na żywo – w Polsce i… w różnych miejscach na świecie. Swoją wiedzą i refleksami dzielę się również na blogu. A jeśli chcesz bliżej poznać moją historię, zajrzyj koniecznie do sekcji o mnie. Zapraszam cię w podróż!

ILE INWESTUJESZ?

FAQ

czyli odpowiedzi na pytania, których nie znalazłeś wcześniej

Jak będziemy pracować na kursie?

Projekt Pierwsza Podróż jest 4-tygodniowym kursem online, który w interaktywny sposób przygotuje cię do samodzielnej organizacji wyjazdu. Sam kurs startuje 18 lutego i potrwa do 18 marca. W tym czasie będziemy spotykać się w zamkniętej grupie na Facebooku, na transmisjach live 2 razy w tygodniu (we poniedziałki i czwartki), podczas których przeprowadzę cię przez kolejne aspekty organizacji podróży, odpowiem na pytania i dam praktyczne wskazówki. Grupa na Facebooku będzie naszą platformą komunikacji, wymiany doświadczeń i wzajemnego informowania o postępach. Oprócz tego regularnie będziesz otrzymywać zeszyty ćwiczeń w formie pdf, które będą cię przybliżać do wymarzonej podróży. Jeśli będziesz systematycznie pracować, na końcu kursu stworzysz plan twojej wymarzonej podróży, który następnie omówimy na spotkaniu masterclass po kursie. Dostaniesz feedback ode mnie i grupy, by jeszcze lepiej przygotować się do wyjazdu.

Czy ten program jest dla mnie?
Tak, jeśli marzyci się wyjazd na własną rękę, ale kompletnie nie wiedzą od czego zacząć planowanie. Bądź jeśli masz już wiele podróży zorganizowanych za sobą i chciałabyś w końcu zacząć podróżować samodzielnie i na własnych warunkach. To również kurs dla tych, którzy planują dłuższą podróż na własną rękę i chcieliby się do niej dobrze przygotować. I tych, którzy mają już pierwsze samodzielne podróże na koncie, ale chcieliby polepszyć swój podróżniczy warsztat.

Jakie tematy poruszymy na kursie?

Program przeprowadzi cię przez wszystkie aspekty organizacji podróży. Na początek dowiesz się, jakie kryteria wziąć pod uwagę planując wyjazd, gdzie dokładnie szukać informacji przy planowaniu i jak znaleźć towarzysza podróży (jeśli jeszcze go nie masz, a nie chcesz jechać solo). W ramach rozważań finansowych, nauczysz się, jak oszacować budżet wyjazdowy i skąd wziąć pieniądze na podróż. Dowiesz się też, jak zakupić tani bilet lotniczy, zaplanować trasę, czym najlepiej przemieszczać się na miejscu i gdzie spać. Poruszymy temat zdrowia w podróży oraz formalności jak wizy czy ubezpieczenie turystyczne. Na koniec dowiesz się, jaką formę bagażową wybrać i co konkretnie spakować w twoją podróż marzeń.

Ile muszę poświęcić na pracę w każdym tygodniu trwania programu?

To zależy od ciebie, ale oczywiście najlepsze efekty zaobserwujesz w wyniku systematycznej pracy. Minimum, które musisz poświęcić to 2 godziny w tygodniu na transmisje live (w każdy wtorek i środę) oraz 1 godzinę na zrobienie ćwiczeń do każdego modułu. Te szacunki nie zakładają czasu na research, który będzie w niektórych przypadkach wymagany (zależnie od miejsca, formy podróży i innych czynników indywidualnych).

Czy gwarantujesz, że po kursie wyjadę w podróż marzeń?
Jedyną osobą, która to może zagwarantować, jesteś ty sam. Ja będę twoim przewodnikiem w procesie – dam ci narzędzia, podpowiem rozwiązania, będę cię wspierać. Ale nie mogę zagwarantować, że bezpośrednio po skończeniu kursu wyjedziesz w wymarzoną podróż. Dlaczego? Bo każda sytuacja jest indywidualna, każdy ma inne bariery na drodze do pokonania, a także marzy o innym rodzaju podróży. Mogę za to zagwarantować, że jeśli będziesz systematycznie pracował, biorąc udział w transmisjach live 2 razy w tygodniu i robiąć ćwiczenia, ukończysz kurs z planem twojej wymarzonej podróży.

Masz więcej pytań?

Nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące cię pytania? Chcesz coś doprecyzować, wyjaśnić, a może upewnić się, że jestem właściwą przewodniczką na twojej drodze do marzeń?

Close